SPECIALIZUJEME SE NA REKONSTRUKCE DOMU OKAL

O Okalech víme vše!

Naší výhodou je perfektní znalost konstrukce a technologie domu a to nám
umožňuje rychle, bezpečně a kvalitně provádět veškeré úpravy s vaším domem.
Nejednou se nám stalo, že jsme prováděli dodatečné úpravy po neodborném
zásahu na domě jinou firmou. Statika domu a vhodnost použití materiálu
na vaší dřevostavbě je naší prioritou číslo jedna.

('časosběrná') fotodokumentace z průběhu rekonstrukce koupelny

Nejčastější úpravy na domě jsou

  • výměna oken
  • provedení termofasády
  • montáž vestavby podkroví
  • rekonstrukce koupelen, kuchyní atd.

Rekonstrukce Okalu

Podívejte se na další realizace naší firmy.

Jak Rýmařov k Okalu přišel...

Znáte okáldomy? Příběh těchto populárních domů, které začaly růst, jako houby po dešti v roce 1970 vám může vyprávět jen jediná firma, a tou je RD Rýmařov. Ostatní vyprávění jsou pouze pohádkou.

Filosofie, která přežívá dodnes

Náš příběh začíná před dlouhými 40 lety, kdy v 70. letech při národním podniku Rudné doly Jeseník vznikl závod na výrobu dřevěných rodinných domků - OKÁL Rýmařov. A protože byl založen hlavně kvůli lidem a pro lidi, má pevné základy, na kterýchstavíme dodnes.

Ne nadarmo byla při stavbě závodu uložena pod základní kámen listina, která měla držet nad Rýmařovem pomyslnou ochrannou ruku. Možná i ta zajistila, že okáldomky přežily těžké období socialismu. V 90. letech byl podnik zprivatizován a vznikla firma RD Rýmařov, jak ji známe dnes.

Montované domy z dřevěných desek byly v Československu naprostá novinka. Přitom jako by byly pro drsnou oblast Bruntálska předurčené. Nevyužívané lesy poskytovaly důležitý zdroj dřeva a zároveň nabízely nové pracovní možnosti pro 300 lidí!

A právě tehdy začala historie výstavby typických bílých domků s tmavým štítem a červenou střechou, jejichž název, okál, zlidověl. Pouze RD Rýmařov se může pyšnit tak bohatými zkušenostmi, které nasbíral za dlouhá léta montováním dřevěných rodinných domů.

Impuls ze západního Německa

Šťávu nám předala zkušená západoněmecká firmaOKAL, která poskytla licenční dodávku technologických zařízení, projektovou dokumentaci, zapůjčila montážní linky a především vyškolila naše pracovníky. I když prosadit si tuto firmu nebylo vůbec jednoduché, přece jen byla z kapitalistického západu! Přestože její licence koncem 70. let vypršela, domky zvané okál přežívaly dál.

Rýmařovské okály putovaly do celé republiky

Okáldomky se těšily velkému zájmu, a tak jsme v roce 1985 měly postaveno rovných 10.000 domů v celé republice i zahraničí! V roce 2007 to bylo 20.000 domů. Firma překonala nástrahy osudu a všechny, kteří jí házeli klacky pod nohy. Známý je především velmi kritický článek z Rudého práva o formaldehydu, který rýmařovským okálům pěkně "zavařil".

Ještě dnes říkají zaměstnanci, že jdou do práce do Okálu. Pojem okáldomek je zažitý především u starší generace. Historie a zkušenosti firmy RD Rýmařov vás ale přesvědčí, že není okál jako okál. Mluví za nás přes dvacetdva tisíc postavených domů a mnoho spokojených zákazníků. Svěřte své budoucí bydlení do rukou těch, kteří znají skutečný okál!

Probíhající rekonstrukce rodinného domu Okal.

Pro zajímavost: jsme schopni Váš OKAL demontovat a postavit o nějakých pár desítek či stovek kilometrů dál!


©2013 - Lesa Montero s.r.o. Dřevostavby, rekonstrukce okalu a revitalizace staveb.
Webdesign: IR-webdesign.com tvorba webshopů a webových stránek | Odkazy
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace